Αθλητικά

Η κλήρωση του πρωταθλήματος του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας

Πραγματοποιήθηκε στην Αθήνα το πρωί της Παρασκευής 4/8, η κλήρωση των ομίλων της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας για την αγωνιστική περίοδο 2023-24.

Σύμφωνα τον προγραμματισμό της ΕΠΟ, η Γ’ Εθνική θα αρχίσει στις 10 Σεπτεμβρίου και θα ολοκληρωθεί 30 Απριλίου.
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας έχει ως εξής:

1η αγωνιστική
Μ. Αλέξανδρος Αγ. Μαρίνας – Ορέστης Ορεστιάδας
Άρης Αβάτου – Θερμαϊκός Θέρμης
ΠΑΟΚ Κρηστώνης – ΑΟ Χανιώτης
Κεραυνός Αγγελοχωρίου – Βέροια
Πανθρακικός – Νίκη Ευκαρπίας
Αναγέννηση Επανωμής – Καβάλα
Ποσειδώνας Μηχανιώνας – Απόλλων Παραλιμνίου
Αετός Βαρβάρας – Νέστος Χρυσούπολης
Δόξα Δράμας – Άρης Πετεινού

2η αγωνιστική
Άρης Αβάτου – Μ. Αλέξανδρος Αγ. Μαρίνας
Ορέστης Ορεστιάδας – ΠΑΟΚ Κρηστώνης
Θερμαϊκός Θέρμης – Κεραυνός Αγγελοχωρίου
ΑΟ Χανιώτης – Πανθρακικός
Βέροια – Αναγέννηση Επανωμής
Νίκη Ευκαρπίας – Ποσειδώνας Μηχανιώνας
Καβάλα – Αετός Βαρβάρας
Απόλλων Παραλιμνίου – Δόξα Δράμας
Νέστος Χρυσούπολης – Άρης Πετεινού

3η αγωνιστική
Μ. Αλέξανδρος Αγ. Μαρίνας – ΠΑΟΚ Κρηστώνης
Κεραυνός Αγγελοχωρίου – Άρης Αβάτου
Πανθρακικός – Ορέστης Ορεστιάδας
Αναγέννηση Επανωμής – Θερμαϊκός Θέρμης
Ποσειδώνας Μηχανιώνας – ΑΟ Χανιώτης
Αετός Βαρβάρας – Βέροια
Δόξα Δράμας – Νίκη Ευκαρπίας
Άρης Πετεινού – Καβάλα
Νέστος Χρυσούπολης – Απόλλων Παραλιμνίου

4η αγωνιστική
Κεραυνός Αγγελοχωρίου – Μ. Αλέξανδρος Αγ. Μαρίνας
ΠΑΟΚ Κρηστώνης – Πανθρακικός
Άρης Αβάτου – Αναγέννηση Επανωμής
Ορέστης Ορεστιάδας – Ποσειδώνας Μηχανιώνας
Θερμαϊκός Θέρμης – Αετός Βαρβάρας
ΑΟ Χανιώτης – Δόξα Δράμας
Βέροια – Άρης Πετεινού
Νίκη Ευκαρπίας – Νέστος Χρυσούπολης
Καβάλα – Απόλλων Παραλιμνίου

5η αγωνιστική
Μ. Αλέξανδρος Αγ. Μαρίνας – Πανθρακικός
Αναγέννηση Επανωμής – Κεραυνός Αγγελοχωρίου
Ποσειδώνας Μηχανιώνας – ΠΑΟΚ Κρηστώνης
Αετός Βαρβάρας – Άρης Αβάτου
Δόξα Δράμας – Ορέστης Ορεστιάδας
Άρης Πετεινού – Θερμαϊκός Θέρμης
Νέστος Χρυσούπολης – ΑΟ Χανιώτης
Απόλλων Παραλιμνίου – Βέροια
Καβάλα – Νίκη Ευκαρπίας

6η αγωνιστική
Αναγέννηση Επανωμής – Μ. Αλέξανδρος Αγ. Μαρίνας
Πανθρακικός – Ποσειδώνας Μηχανιώνας
Κεραυνός Αγγελοχωρίου – Αετός Βαρβάρας
ΠΑΟΚ Κρηστώνης – Δόξα Δράμας
Άρης Αβάτου – Άρης Πετεινού
Ορέστης Ορεστιάδας – Νέστος Χρυσούπολης
Θερμαϊκός Θέρμης – Απόλλων Παραλιμνίου
ΑΟ Χανιώτης – Καβάλα
Βέροια – Νίκη Ευκαρπίας

7η αγωνιστική
Μ. Αλέξανδρος Αγ. Μαρίνας – Ποσειδώνας Μηχανιώνας
Αετός Βαρβάρας – Αναγέννηση Επανωμής
Δόξα Δράμας – Πανθρακικός
Άρης Πετεινού – Κεραυνός Αγγελοχωρίου
Νέστος Χρυσούπολης – ΠΑΟΚ Κρηστώνης
Απόλλων Παραλιμνίου – Άρης Αβάτου
Καβάλα – Ορέστης Ορεστιάδας
Νίκη Ευκαρπίας – Θερμαϊκός Θέρμης
Βέροια – ΑΟ Χανιώτης

8η αγωνιστική
Αετός Βαρβάρας – Μ. Αλέξανδρος Αγ. Μαρίνας
Ποσειδώνας Μηχανιώνας – Δόξα Δράμας
Αναγέννηση Επανωμής-Άρης Πετεινού
Πανθρακικός-Νέστος Χρυσούπολης
Κεραυνός Αγγελοχωρίου-Απόλλων Παραλιμνίου
ΠΑΟΚ Κρηστώνης-Καβάλα
Άρης Αβάτου-Νίκη Ευκαρπίας
Ορέστης Ορεστιάδας-Βέροια
Θερμαϊκός Θέρμης-ΑΟ Χανιώτης

9η αγωνιστική
Μ. Αλέξανδρος Αγ. Μαρίνας-Δόξα Δράμας
Άρης Πετεινού-Αετός Βαρβάρας
Νέστος Χρυσούπολης-Ποσειδώνας Μηχανιώνας
Απόλλων Παραλιμνίου-Αναγέννηση Επανωμής
Καβάλα-Πανθρακικός
Νίκη Ευκαρπίας-Κεραυνός Αγγελοχωρίου
Βέροια-ΠΑΟΚ Κρηστώνης
ΑΟ Χανιώτης-Άρης Αβάτου
Θερμαϊκός Θέρμης-Ορέστης Ορεστιάδας

10η αγωνιστική
Άρης Πετεινού-Μ. Αλέξανδρος Αγ. Μαρίνας
Δόξα Δράμας-Νέστος Χρυσούπολης
Αετός Βαρβάρας-Απόλλων Παραλιμνίου
Ποσειδώνας Μηχανιώνας-Καβάλα
Αναγέννηση Επανωμής-Νίκη Ευκαρπίας
Πανθρακικός-Βέροια
Κεραυνός Αγγελοχωρίου-ΑΟ Χανιώτης
ΠΑΟΚ Κρηστώνης-Θερμαϊκός Θέρμης
Ορέστης Ορεστιάδας-Άρης Αβάτου

11η αγωνιστική
Μ. Αλέξανδρος Αγ. Μαρίνας-Νέστος Χρυσούπολης
Απόλλων Παραλιμνίου-Άρης Πετεινού
Καβάλα-Δόξα Δράμας
Νίκη Ευκαρπίας-Αετός Βαρβάρας
Βέροια-Ποσειδώνας Μηχανιώνας
ΑΟ Χανιώτης-Αναγέννηση Επανωμής
Θερμαϊκός Θέρμης-Πανθρακικός
Ορέστης Ορεστιάδας-Κεραυνός Αγγελοχωρίου
Άρης Αβάτου-ΠΑΟΚ Κρηστώνης

12η αγωνιστική
Απόλλων Παραλιμνίου-Μ. Αλέξανδρος Αγ. Μαρίνας
Νέστος Χρυσούπολης-Καβάλα
Άρης Πετεινού-Νίκη Ευκαρπίας
Δόξα Δράμας-Βέροια
Αετός Βαρβάρας-ΑΟ Χανιώτης
Ποσειδώνας Μηχανιώνας-Θερμαϊκός Θέρμης
Αναγέννηση Επανωμής-Ορέστης Ορεστιάδας
Πανθρακικός-Άρης Αβάτου
ΠΑΟΚ Κρηστώνης-Κεραυνός Αγγελοχωρίου

13η αγωνιστική
Μ. Αλέξανδρος Αγ. Μαρίνας-Καβάλα
Νίκη Ευκαρπίας-Απόλλων Παραλιμνίου
Βέροια-Νέστος Χρυσούπολης
ΑΟ Χανιώτης-Άρης Πετεινού
Θερμαϊκός Θέρμης-Δόξα Δράμας
Ορέστης Ορεστιάδας-Αετός Βαρβάρας
Άρης Αβάτου-Ποσειδώνας Μηχανιώνας
ΠΑΟΚ Κρηστώνης-Αναγέννηση Επανωμής
Κεραυνός Αγγελοχωρίου-Πανθρακικός

14η αγωνιστική
Νίκη Ευκαρπίας-Μ. Αλέξανδρος Αγ. Μαρίνας
Καβάλα-Βέροια
Απόλλων Παραλιμνίου-ΑΟ Χανιώτης
Νέστος Χρυσούπολης-Θερμαϊκός Θέρμης
Άρης Πετεινού-Ορέστης Ορεστιάδας
Δόξα Δράμας-Άρης Αβάτου
Αετός Βαρβάρας-ΠΑΟΚ Κρηστώνης
Ποσειδώνας Μηχανιώνας-Κεραυνός Αγγελοχωρίου
Πανθρακικός-Αναγέννηση Επανωμής

15η αγωνιστική
Μ. Αλέξανδρος Αγ. Μαρίνας-Βέροια
ΑΟ Χανιώτης-Νίκη Ευκαρπίας
Θερμαϊκός Θέρμης-Καβάλα
Ορέστης Ορεστιάδας-Απόλλων Παραλιμνίου
Άρης Αβάτου-Νέστος Χρυσούπολης
ΠΑΟΚ Κρηστώνης-Άρης Πετεινού
Κεραυνός Αγγελοχωρίου-Δόξα Δράμας
Πανθρακικός-Αετός Βαρβάρας
Αναγέννηση Επανωμής-Ποσειδώνας Μηχανιώνας

16η αγωνιστική
ΑΟ Χανιώτης-Μ. Αλέξανδρος Αγ. Μαρίνας
Βέροια-Θερμαϊκός Θέρμης
Νίκη Ευκαρπίας-Ορέστης Ορεστιάδας
Καβάλα-Άρης Αβάτου
Απόλλων Παραλιμνίου-ΠΑΟΚ Κρηστώνης
Νέστος Χρυσούπολης-Κεραυνός Αγγελοχωρίου
Άρης Πετεινού-Πανθρακικός
Δόξα Δράμας-Αναγέννηση Επανωμής
Ποσειδώνας Μηχανιώνας-Αετός Βαρβάρας

17η αγωνιστική
Μ. Αλέξανδρος Αγ. Μαρίνας-Θερμαϊκός Θέρμης
Ορέστης Ορεστιάδας-ΑΟ Χανιώτης
Άρης Αβάτου-Βέροια
ΠΑΟΚ Κρηστώνης-Νίκη Ευκαρπίας
Κεραυνός Αγγελοχωρίου-Καβάλα
Πανθρακικός-Απόλλων Παραλιμνίου
Αναγέννηση Επανωμής-Νέστος Χρυσούπολης
Ποσειδώνας Μηχανιώνας-Άρης Πετεινού
Αετός Βαρβάρας-Δόξα Δράμας

Πηγή: KavalaWebNews

Περισσότερα

Σχετικά Άρθρα

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Δείτε επίσης
Close
Back to top button